Šuľa získal titul majstra Slovenska v behu na 100 km

24.06.2024 Dunajská Streda

Šamorín 24. júna (TASR) - Michal Šuľa získal titul majstra Slovenska v behu na 100 km. V šamorínskom Pomlé parku zabehol túto vzdialenosť za 7:26:44 h. Po prvenstve na marcovom národnom šampionáte v dvadsaťštyrihodinovke na atletickom ovále v Nitre má v zbierke titul už aj na stovke.

Ultravytrvalec Šuľa predstihol na takmer 800 m dlhom okruhu svojho najbližšieho prenasledovateľa a individuálneho člena SAZ Martina Hatalu (8:24:02 h) o takmer jednu hodinu. Na bronzovej pozícii skončil Erik Hübner, ktorý dobehol do cieľa za 8:56:20.

V rámci podujatia v Šamoríne sa súťažilo aj na 22. ročníku 6-hodinového a 13. ročníku 12-hodinového behu, v ktorom bol tiež najlepší 50-ročný Šuľa so 136,104 km pred trailistom Hübnerom (117,439). Pre neho to bola premiéra na okruhových pretekoch. Informoval portál atletika.sk.